Ankara Hematoloji Doktorları

Ankara Hematoloji Doktorları kan hastalıklarının tümü ile ilgilenen doktorlardır. Bu dalda olan bütün doktorlara doktor bul uygulamamızdan bakabilirsiniz. Kan içeriğinde bazı yabancı maddeler meydan getirdiğinde birçok hastalığa neden olur. Bu hastalıklar ağır atlatılan hastalıklardır. Kanser ile de sonuçlanabilen bu hastalıklarda mutlaka doktor ile görüşmek gerekir.

Doktorlar hastalığınızın tanısını koymak için birçok test ve filmden yararlanır. Sonuçlarına göre hastalığın teşhisi koyulur. Ardından hastalığa göre tedavi süreci belirlenir. Tedavide ilaç ile tedavi baş basamaktır. Genelde erken teşhis olan hastalarda tercih edilerek sağlığına kavuşturulur. Geç fark etmek ölüme kadar sürükleyebilir.

İlaçların da fayda etmediği hastalıklarda ameliyat gibi son çözüm yollarına başvurulur. Bu aşamalarda hematoloji doktorları sizinle ilgilenir. Ankara doktorlar bu konuda oldukça uzman bir şekilde ilerleyen doktorlardır. Sitemiz üzerinden de Ankara’da bulunan hematoloji doktorlarını görüntülemeniz mümkündür.

Ankara Hematoloji Doktorları Hangi Hastalıklara Bakar?

Hematoloji bölümü isminden kaynaklı olarak hangi hastalıklara bakar diye düşündürtür. Hematoloji doktorları;

  • Anemi yani kansızlık hastalığına,
  • Genetik olarak görülen Akdeniz anemisi hastalığına,
  • Lösemi kanserine,
  • Hemofili denilen kanın pıhtılaşma hastalığına,
  • lenfadenopati yani lenf bezlerinin şişme hastalığına bakar.

Hematoloji doktorları bu sayılan bütün hastalıkların tedavisinde ve teşhisinde yetkilidir. Bu hastalıklar kan hastalıkları olduğu için mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Geçirilen hastalıklar için sonrasında aynı şekilde hematoloji doktorlarına muayene olmak gerekir. Bu doktorlara randevu alarak muayene olabilirsiniz.

Hematoloji Doktoruna Nasıl Randevu Alınır?

Ankara hematoloji doktorlarından randevu almak iki şekilde gerçekleştirilebilen bir durumdur.  İlk olarak bir uygulama olan MHRS uygulamasını telefonlarınıza yüklemeniz gerekir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra hastane ve doktor seçimi yapmalısınız. Ardından MHRS üstünden bos günü seçerek kolayca randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise 182 numarasıdır. 182 numarasını aradığınız takdirde randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için telefonda hangi bölümden randevu almak istediğinizi söylemeniz gerekir. Sonrasında randevuyu oluşturabilmek adında kişisel bilgilerinizi vermelisiniz. En son adım ise doktorunuzun bos günlerini seçerek randevu oluşturmaktır. İki işlem için de öncesinde doktorunuzu bulmanız gerekir. Bu işlem için Ankara doktor bul uygulamamızdan sizler de yararlanabilirsiniz.

Ankara Hematoloji Doktorlarına ulaşmak için aşağıdaki Ankara Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul