Detoks ve Yağ Yakıcı İle Nasıl Zayıflarım

Zaman içerisinde besinlerden veya çevreden kaynaklı vücudumuzdaki toksinler de artış gözlemlenir. Bu durumda vücutta oksidatif strese sebep olur. Sonrasında daha hızlı kilo alımı, bağışıklık sisteminde çökme, baş ağrısı, halsizlik, uyku problemleri gibi sorunlara sebebiyet verir. Fazla kilolardan kurtulmak için detoks diyeti anlatacağımız gibi olmalı. Detoks ve yağ yakıcı ile nasıl zayıflarım diyorsanız anlatacaklarımızı düzenli uygulamanız gerekir.

Detoks Ve Sağlıklı Yaşam
Detoks vücudun sağlıklı olması için gereken alt yapıyı sağlamaktır. İçteki toksinlerden arınmak için detoks yapmakta fayda vardır. Ancak bunun için programlara ihtiyaç vardır. Ama bu uygulama ile kısa sürede ortadan kaybolmaz. Detoksu sadece her ay 3-5 gün süreyle yapmak gerekir. Fazlası vücuda zarar verebilir. En sağlıklısı bu şekildedir.

Aşağıdaki gibi problemleriniz varsa detoksu uygulayabilirsiniz.
Sabah uyandığında uykusunu alamamış olanlar, kendini sürekli yorgun hissedenler, halsizlik şikayetleri olanlar, stresli olanlar,sık yolculuk yapanlar, ödem, gaz, şişkinlik sorunları olanlar, fazla su içmeyenler, alkol ve kafeini çok tüketenler, detoks’a ihtiyaç duyabilir. Detoks ve yağ yakıcı ile nasıl zayıflarım diye düşünüyorsanız aşağıdaki diyeti uygulayınız.

Detoks örneği
1.Gün
Sabah
3 tane kerevizin sapı
1 adet salatalık
2 tane Karalahananın yaprağı
1 tane soyulmuş limon
1 adet Yeşil elma
1 tane zencefil
1 tutam rezene bitkisi

Ara
8 tane çilek
1 tane kapya biber
2 tane salatalık
4yemek kaşığı yoğurt
2 fincan yeşil çay

Öğlen
Armutlu Yeşil İçecek
1 adet ıspanak
1 avuç içi kadar lahana
1 tane yeşil elma
1 tane salatalık
1 tane armut

Ara
10 tane ıspanak yaprağı
yarım avakado
2 tane kivi
çeyrek muz
1 su bardağı light süt
yarım su bardağı hindistan cevizi sütü

Akşam
Fit Çorba
1 ıspanak demeti
1 Tatlı kaşığı Zeytinyağı
Yarım pırasa, soyulup doğranmış soğan
1 tane kabak
1 diş sarımsak
1 avuç içi maydanoz
½ limon suyu
1.5 bardak su

Detoks Diyetini Herkes  Uygulayabilir mi
Detoks diyetini hamileler ve emziren anneler, ağır ve uzun süreli hastalığı olanlar, bağışıklık yetmezliği problemi olanlar 18 yaşından küçükler ve 80 yaşından büyükler kesinlikle detoks yapmamalıdırlar. Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız yapılmaması gerenler listesinin en başında spor gelmelidir. Hareketsiz yaşam süren kişinin yemek yemeyerek ve diyet yaparak zayıflaması çok zordur. Bu yüzden diyetle birlikte spor yapmaya özen göstermelisiniz. Diyet yaparken karnınız tam doymamalı ama vücut proteinsiz ve vitaminsiz kalmamalıdır. Vitamin ve protein değeri yüksek besinleri tüketmelisiniz. Şeker un ve yağdan uzak durmalısınız. Kilo vermeyi engelleyen bir diğer neden ise gece yatarken tüketilen besinlerdir. Uyku sırasında metabolizma çalışmadığı için yenen yiyecekler direk kiloya sebep olur.

doktor bul